Журнал "Управління фінансами" № 11 2020

Журнал "Управління фінансами" № 11 2020

НОВИНИ


ФІНАНСОВИЙ КАЛЕНДАР

Листопад

УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ

Козка Олександр
Фінансові ризики підприємства
Види, управління, мінімізація

Невіддільною складовою будь­якої відплатної господарської операції є ризик часткової або повної втрати грошових коштів чи інших активів, тобто певні фінансові ризики. Стаття допоможе усвідомити невідворотність таких ризиків, зрозуміти їхню природу; виробити алгоритм проведення їх оцінки; обрати оптимальні механізми їх зниження.

Ситник Маргарита
Або пан, або пропав
Як оминути ризики під час виконання проєктів

Важко знайти такий проєкт, робота над яким проходила би чітко за планом, і результат перевершував би очікування. Будь­який проєкт передбачає ризики, події, які на нього впливають і зазвичай завдають клопоту проєктному менеджеру. Тому важливо знати як правильно працювати з ризиками під час управління проектами, які ризики для проєкту найнебезпечніші, які моделі загроз для проєкту найефективніші, що потрібно робити з ризиками.

ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК

Назарбаєва Ірина
Знецінення активів
Актуально як ніколи раніше

Для багатьох підприємств цей рік став роком боротьби за виживання, адже деякі активи, що мали би стати джерелом прибутку, повністю або частково втратили свій економічний потенціал. Аби виправити ситуацію, передусім треба зрозуміти реальний стан справ, зокрема визначити реальну вартість активів. Це можна зробити, скориставшись такими бухгалтерськими процедурами, як переоцінка й зменшення корисності. Зі статті ви дізнаєтесь:

як за допомогою бухгалтерського обліку можна визначити реальну вартість активів; чому управлінському персоналу підприємств варто ознайомитися з такими

бухгалтерськими процедурами, як зменшення корисності та переоцінка;
до яких категорій активів можуть бути застосовані процедури переоцінки та зменшення

корисності;
чи є ці процедури обов’язковими для всіх підприємств, коли та за якими правилами їх

проводять.

Кушина Олена
Збільшення статутного капіталу? Без проблем, але за правилами

Прочитавши цей матеріал, ви не пропустите маленьку, але важливу правку до Закону про акціонерні товариства; зрозумієте, чим статутний капітал відрізняється від власного; усвідомите, чим загрожує «неправильне» співвідношення двох видів капіталу; опануєте кілька способів впливу на розмір власного капіталу.

ОПОДАТКУВАННЯ

Клімовська Марина
Як оренда перетворює невиробничий об’єкт на виробничий

Ця стаття допоможе вам зрозуміти, чому «невиробничі основні засоби» є в податковому обліку, але їх немає в бухгалтерському; дізнатися, як зміна напряму використання активу впливає на податковий облік, і що про це думають податківці; переконатися, що аргументів на користь податкової амортизації в разі передачі невиробничого об’єкта в оренду не бракує.

УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК

Іванов Віктор
Як управляти вартісними процесами компанії

Ухвалюючи управлінське рішення, треба оцінювати його вплив на вартість компанії, на її ліквідність та інші фінансові показники. Але оскільки ризик, структура й розмір майбутніх зисків для кожної окремої компанії є унікальними, не існує уніфікованої формули, за допомогою якої можна визначити їх вартість у будь­якій ситуації. Тож для оцінки вартості компанії не тільки застосовують різні підходи й методи, а й будують свою модель. У цій статті буде розглянуто загальний принцип побудови такої моделі за допомогою методу дисконтування грошових потоків, а також наведено варіанти її застосування.

ІНСТРУМЕНТИ БІЗНЕСУ

Чернешенко Ігор
Як запровадити контролінг і управління ефективністю в компанії

Ця стаття зацікавить власників і керівників, які не хочуть залишатися «сліпими» й «глухими» в процесі управління компаніями; фінансових директорів, яким доведеться втілювати в життя управлінські «хотєлки» власників і керівників; виконавців і консультантів, завдання яких полягатиме в перетворенні управлінського хаосу на керовану систему. І не тільки…

ДОВІДНИКИ

Актуально в листопаді

ФІНАНСИ ГАЛУЗІ

Завада Владислав
Інститути спільного інвестування
Легальні можливості для бізнесу

Маючи намір інвестувати в той або той об’єкт, потенційний інвестор визначає для себе низку критеріїв, з огляду на які він ухвалюватиме рішення про доцільність інвестиції. Зазвичай основним критерієм, на який звертає увагу інвестор при ухваленні рішення, є ймовірна дохідність від інвестиції, яка, своєю чергою, напряму залежить від рівня оподаткування її доходу. Тому важливо знати дещо про інститути спільного інвестування, найоптимальнішу модель структурування інвестицій за допомогою ІСІ та як оптимізувати податкове навантаження шляхом використання ІСІ.

ПРАЦЯ ТА ЗАРПЛАТА

Норми тривалості робочого часу Як розрахувати в 2021 році

Мінекономіки спростило роботу економістів та фінансистів, видавши роз’яснення щодо норм тривалості робочого часу на 2021 рік. Ними радять користуватися під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві. Отже, на що треба зважати та якими нормами керуватися?

СУДОВА ПРАКТИКА

Бідій Борис
Інвестиції в будівництво
Огляд судової практики

Тривала економічна нестабільність породжує чимало нових ризиків і загострює ті, до яких люди вже звикли. Прибутковою, але доволі ризиковою справою є інвестування в будівництво, адже будівельні роботи може бути зупинено. До того ж ніхто не застрахований від несумлінності підрядників, браку коштів тощо. Про важливі аспекти, які стосуються інвестування в будівництво, поговоримо докладніше на основі рішень судових спорів.

ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД

Бойко Олександр
Персональний бренд у професійній діяльності
Must have нової реальності

У цій статті використання особистого бренду розглянуто на прикладі аудиторської фірми. Читайте про те, що таке особистий або персональний бренд, кому й навіщо він потрібен, як створити особистий бренд та як журнал «Управління фінансами» може допомогти у створенні такого бренду?